הבנק לא מאשר הלוואה גדולה? הכירו את הפיתרון המהפכני שיוציא אתכם מהבוץ

1,007
הבנק לא מאשר הלוואה גדולה? הכירו את הפיתרון המהפכני שיוציא אתכם מהבוץ
5 (100%) 13 votes

הביקוש למשכנתאות ולהלוואות גדולות רק הולך ועולה, מה שגורם לבנקים להקשיח את התנאים למתן הלוואה. אם אתם זקוקים למעל 250 אלף שקלים ויש לכם נכס משלכם – תוכלו להימנע מלכבול את עצמכם לבנק – ולהשיג הלוואה שנתפרה בדיוק למידות שלכם

בנק ישראל פרסם נתונים שלפיהם היקף המשכנתאות שחילקו הבנקים לישראלים ב-2018 צפויים להגיע לשיא של כ-60 מיליארד שקלים, נתון שלא נראה בישראל מאז שנת 2015. על פי הנתונים, המגמה לא צפויה להשתנות וגם ב-2019 הביקוש להלוואות גדולות מהבנק צפוי להמשיך ולטפס. מגמת העלייה הזאת מאפשרת לבנקים שליטה רבה יותר בהחלטה למי לתת הלוואה. המצב הזה מוביל לא פעם לדרישות לא מציאותיות מצד הבנקים ולהקשחת התנאים לקבלת הלוואות גדולות.

הראשונים להיפגע מהדרישות המנופחות של הבנקים לקבלת הלוואה הם אנשים עם תיקים פתוחים בהוצאה לפועל או כאלה עם היסטוריית אשראי בעייתית – אבל לא רק. גם יזמי נדל”ן עם פרויקטים שאינם גדולים מספיק כדי לזכות אותם בהלוואה בבנק, כמו גם בעלי עסקים שזקוקים להלוואה חד פעמית לשיפור תזרים המזומנים בחברה, לא פעם נתקלים בכתף קרה מהבנק דווקא בתקופות שבהן הם הכי זקוקים לדחיפה קטנה שתעזור לצאת מהבוץ ולהבטיח צמיחה כלכלית.

למה הבנק לא מאשר את ההלוואה?

הבנק עוסק בחישוב סיכונים קר שלוקח בחשבון נתונים אשר לא תמיד משקפים בדיוק את המצב של מבקש ההלוואה ואת היכולת שלו להחזיר את ההלוואה. גופים גדולים כמו בנקים מבצעים חישובים כאלו על בסיס נוסחאות מורכבות שמתבססות על מחקרים וניתוחים אנליטיים, אשר לא משאירים יותר מדי מקום לשיקולים אישיים ולבקשות שדורשות קצת יותר גמישות ואמונה.

במצב כזה, גם בעלי עסקים, יזמים ושכירים עם כושר השתכרות גבוה ויכולת להחזיר את הלוואה, יידהמו לא פעם לגלות שהבקשה שלהם לא אושרה. הסיבות לכך יכולות לכלול היסטוריה של התנהלות לא אחראית מול המערכת הבנקאית, גם כזאת שתועדה לפני שנים רבות, כמו גם קושי בהצגת ביטחונות או אפילו ניהול עסק בענף שמוגדר על ידי הבנק כ”מסוכן”, כמו בר או מסעדה. במקרים כאלו, חשוב שלא להתייאש ולחפש דרכים יצירתיות יותר להשיג את ההלוואה הנכספת.

לחשוב מחוץ לקופסה הבנקאית

יואב, הייטקיסט ממרכז הארץ, עבד יותר מ-10 שנים בחברת תוכנה מוכרת אך פוטר בגלל צמצומים בחברה. בעקבות הפיטורים, נוצר מטבע הדברים לחץ תזרימי בביתו, משום שכל נטל ההכנסה נפל על אשתו תמר, מעצבת גרפית במקצועה.

ליואב לקח זמן רב למצוא עבודה חדשה ובינתיים, על מנת להחזיק את הראש מעל המים, בני הזוג נאלצו לקחת עוד ועוד הלוואות בנוסף למשכנתה על הבית שכבר לקחו בעבר. הם הגיעו למצב שבו ההחזר החודשי על כל ההלוואות עמד על לא פחות מעשרת אלפים שקלים, כאשר תמר הכניסה רק 7,500 שקלים בכל חודש.

המצב הבלתי אפשרי הזה הוביל את יואב לפנות לבנק על מנת לפרוס את המשכנתה בצורה נוחה יותר ולקבל תוספת לסגירת הלוואות אחרות, אך הוא נתקל, כמו רבים, בכתף קרה ובסירוב בטענה שמבחינה רגולטורית לא ניתן לאשר את המהלך משום שהוא לא עובד כרגע.

אז יואב ותמר פנו לקרן חוץ בנקאית, שם הבינו שמדובר במצב זמני שניתן לגלות בו קצת יותר גמישות כדי לסייע לזוג. הקרן העבירה את המשכנתה מהבנק אליה ואף העניקה לזוג תוספת על מנת לסגור את כל ההלוואות הנוספות. פריסת התשלומים נקבעה ל-30 שנים, כך שההחזר ירד ל-5,500 לחודש – סכום שבהחלט ניתן לעמוד בו. מאז, יואב כמובן הספיק למצוא עבודה והזוג הצליח לעלות בחזרה על המסלול הנכון.

יש לכם נכס? נצלו את היתרון הזה

אם גם אתם נתקלתם בסירוב לקבלת הלוואה גדולה מהבנק ויש לכם נכס בבעלותכם, חשוב להבין כי מדובר כאן ב”ג’וקר” עוצמתי ביותר שתוכלו להשתמש בו כדי לחלץ את עצמכם מהבוץ ולסייע בהשגת המימון שדרוש לפיתוח המטרות העסקיות או האישיות שלכם.

נכס ששייך לכם, גם אם אתם משלמים עליו משכנתה, יכול להיות משועבד בשנית כדי לאפשר לכם לקחת הלוואה בתנאים נוחים. חשוב להבין כי במקרים רבים, כפי שראינו קודם, הבנק לא יאשר לקחת משכנתה שנייה על הנכס, אך דווקא במצבים כאלו ישנם כאמור אפיקים נוספים שתוכלו להשתמש בהם כדי לעשות זאת – ואפילו להשיג תנאים טובים יותר משהבנק היה מספק לכם.

באמצעות משכון הנכס, תוכלו לקבל הלוואה מחברות מימון חוץ בנקאיות, מקרנות אשראי חברתיות או מחברות ביטוח אשר לא כפופות לחוקי הבנקים הנוקשים ויכולות לגלות גמישות רבה יותר במטרה לתפור לכם הלוואה שמתאימה בדיוק למידות ולצרכים שלכם.

%D7%94%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%90%D7%94 %D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94 - הבנק לא מאשר הלוואה גדולה? הכירו את הפיתרון המהפכני שיוציא אתכם מהבוץ

איך בוחרים חברת מימון חוץ בנקאית?

חברות מימון חוץ בנקאיות “זכו” לתדמית שלילית בקרב חלק מהאוכלוסייה, בגלל שחלק מהאנשים קושרים אותן, שלא בצדק, לשוק האפור ולמקורות מימון מפוקפקים. עם זאת, תחת הכותרת הזאת נכללת קשת רחבה של חברות – חלקן אמינות ומבוססות ביותר.

אז לפני שאתם שוקלים לבקש הלוואה מחברת מימון, אלו השאלות שיעזרו לכם לבחור את החברה המתאימה לכם ביותר:

  • מיהן הנפשות הפועלות? חברות אשראי שמורכבות מצוות של כלכלנים שפעלו בתוך המערכת הבנקאית וצברו ניסיון בתוכה, גם יהיו יציבות ואמינות יותר וגם יוכלו לספק הצעה מבוססת, ריאלית ובטוחה יותר.
  • האם תקבלו ייעוץ אישי? ייעוץ וליווי של איש מקצוע מטעם החברה הוא היבט חיוני ביותר בתהליך בקשת ההלוואה. ודאו כי החברה מספקת יועץ שילווה אתכם בתהליך, יספק הסברים פשוטים וברורים ויחשוב ביחד איתכם מהו סוג האשראי שמתאים לכם ולצרכים שלכם.
  • מהם תנאי ההחזר? האם החברה מתאימה את פריסת התשלומים לצרכים שלכם או קובעת שיטת החזר קבועה לכל לקוחותיה, שאינה מספקת גמישות בתהליך? החזר בהתאמה אישית יעזור לכם להבטיח שתוכלו לעמוד בתשלומים בלי להכביד על עצמכם ובלי להעמיק עוד יותר את הבור הכלכלי.
  • האם החברה מפוקחת? חברות מימון חוץ בנקאיות מוכרחות להיות מפוקחות על ידי הרגולטור. יש לבדוק האם החברה אכן נמצאת תחת פיקוח כדי להבטיח שאתם לא מסתבכים בעסקה שאינה חוקית או שעלולה לפגוע בכם.

מבין החברות שמציעות מימון חוץ בנקאי, חלקן בולטות יותר בביטחון, בגמישות ובאיכות השירות שהן מספקות. לדוגמה, אם אתם זקוקים להלוואה של 250 אלף שקלים ומעלה ויש בבעלותכם נכס שניתן למשכן, תוכלו להיעזר בשירותיה של “יחד מימון”.

זוהי חברה שמורכבת מכלכלנים בעלי ניסיון בנקאי עשיר, אשר מכירים מבפנים את המערכת הבנקאית ובקיאים בכל הפרוצדורות הכרוכות בגיוס האשראי. אנשי מקצוע כאלו יכולים להציע הלוואה מותאמת אישית שתפורה למידות שלכם ותבטיח שתוכלו לעמוד בהחזרים. זאת תוך התבססות על מודלים פשוטים וגמישים ולצד שירות מקצועי, אדיב ואיכותי.

 

כותב המאמר הוא אסף גיזנבורג, מנכ”ל חברת “יחד מימון” המתמחה בפתרונות מימון חוץ בנקאיים.
לפרטים אודות קבלת מימון ניתן לפנות בטלפון: 072-2160914

אולי זה גם יעניין אותך

השאר תגובה

Your email address will not be published.